Rudens brīvdienas bērnu bibliotēkā

Publicēts: 
30.10.2018 - 18:45

Protams, Rudens brīvdienas ir jau pagājušas. Tāpēc tagad pastāstīsim, kā mēs tās pavadījām.

Katru dienu notika lasījumi Latvijai. Mēs kopā lasījām stāstus par reāliem notikumiem, kas notikuši ar mūsu zemes cilvēkiem. Par jūrnieku, rakstnieku un mākslinieku vienā personā Vladimiru Novikovu, kurš aprakstījis, kā jūrā glāba cilvēkus, putnus un dzīvniekus. Un reizēm šie izglābtie izglāba jūrniekus pašus. Par meiteni Billi, par kuru daudzi bija redzējuši filmu. Stāsts bija par to, kā viņa kara laikā izglāba no nāves savu mazo brālīti. Arī par to, kā Margarita Stāraste savā ģimenē pieņēma mazo igauņu meitenīti Tiju, kas dzīves un kara ceļos bija palikusi viena pati. Par drosmīgām latviešu sievietēm, kas vācu okupācijas laikā izglāba divu ebreju dzīvības, viņus paslēpjot. Viens no tiem bija trīsgadīgs zēns, kam bija grūti klusi un nemanāmi nosēdēt, otrs – jauneklis tikko no skolas sola, kurš šajos notikumos saskatīja Dieva vadību savā dzīvē un vēlāk kļuva kristiešu mācītājs. Kā jau varat nojaust, glābšana bija galvenā lasījumu tēma. 

Pašiem, par laimi, mums nevienu glābt nenācās, tomēr arī mēs gribējām izdarīt kaut ko labu. Tādēļ 10 bērni kopā ar bibliotēkas vadītāju Guntu devās iepriecināt seniorus sociālās aprūpes centrā Pļaviņas. Kāds spēlēja flautu vai vijoli, citi dziedāja skaistas dziesmas vai skaitīja piemērotu dzeju. Arī mums prieks, ka varējām kādu iepriecināt!

Sevišķi saviļņojoša izvērtās tikšanās ar diviem četrkājainiem cilvēka labākajiem draugiem – suņiem Neimu un Dināru – un viņu saimnieci Lienu Romanovsku, kura bērniem mācīja, kā sadzīvot un sadraudzēties ar suņiem. Kuri to labi apguva un izpildīja teorētiskos uzdevumus, drīkstēja suņus paglaudīt, paturēt pie pavadas un pacienāt ar īpašiem cepumiem. Katrs bērns, kurš bija atnācis uz šo tikšanos, saņēma dāvinājumā īpašu grāmatu par suņiem un draudzību ar šiem lieliskajiem mājas mīluļiem.

Tā pagāja brīvdienu nedēļa – jau Latvijas jubilejas noskaņās un dažādās interesantās nodarbēs. 

Laipni aicināti visi lasītāji katru darba dienu no 10.00 līdz 18.00 mūsu bibliotēkā. Ir atnākuši tumšie rudens vakari, un grāmatu lasīšana ir viens no labākajiem veidiem, kā tos pavadīt. Gaidīsim visus!

Antra Galiņa