Sarīkojuma cikla “Pļaviņu pilsētai - 90” 2. tikšanās

Publicēts: 
28.02.2017 - 11:30

24. februāra pēcpusdienā notika  Pļaviņu novada bibliotēkas veidotā novadpētniecisko sarīkojumu cikla “Pļaviņu pilsētai – 90” otrā tikšanās, veltīta pilsētas dibināšanas otrajai desmitgadei -   laika posmam no 1938. līdz 1947. gadam.

            Ieskatu pagātnē gan sākām ar nelielu pakavēšanos pie pilsētas vēstures pirmssākumiem. Vēsturnieks un novadpētnieks Andris Rūtiņš bija sagatavojis stāstījumu par tirgotāja Indriķa Rumpes dzimtu un tās nozīmi pilsētas attīstībā.

            Tālākajā sarīkojuma gaitā, ar fotogrāfijās fiksēto un avīžu slejās lasāmo, ieskatījāmies pilsētas dzīvē un notikumos laikā no 1937.-1947. gadam. Šis laiks bija smagākais posms gan mūsu mazās pilsētiņas, gan visas Latvijas vēsturē. Laiks, kas atnesa līdzi virkni pārbaudījumu, izmainīja dzīves, salauza likteņus, nesot līdzi sāpes, ciešanas un bailes. Bailes par savu, savu tuvo, mīļo cilvēku un visas Latvijas nākotni.

            Taču kā vienmēr līdzās ir arī mīlestība, prieks, gaišums, labestība. 1941. gadā pasaulē nāca 57 bērni, kuru bērnība aizritēja kara un okupācijas varu maiņas laikā. Kāds, no šiem kara laikā dzimušajiem bērniem, mūža otrajā pusē uzrakstīja gaišuma pilnu tekstu dziesmai – veltījumam savai bērnībai, savai dzimtajai pusei un savai saules ligzdai – Kampēnu mežam. Ar šo dziesmu , kuras teksta autors ir Herberts Lodziņš, mūzikas autore Ilze Kalve, noslēdzām sarīkojumu.

            Uz tikšanos nākamajā reizē 31. martā, kad turpināsim ieskatu Pļaviņu pilsētas vēsturē!

Ieskats sarīkojuma norisēs Ē. Sprindžuka fotogrāfijās bibliotēkas lapā portālā draugiem.lv

1938. – 1937. gada notikumi Pļaviņās fotogrāfijās

 

Ziņu sagatavoja: Vita Silvestrova