Septembris bērnu bibliotēkā

Publicēts: 
01.10.2019 - 10:00

Aizvadīts darbīgs mēnesis, kura laikā arī bērnu bibliotēkā notika dažādi pasākumi. Liela daļa no tiem saistīta ar dzejas dienām. Pašiem mazākajiem, projekta “Grāmatu starts” četrgadniekiem, bija pašiem sava dzejas diena tieši Miķeļdienā. Katrs bērns bija iemācījies īsāku vai garāku dzejoli, ko līdzdalīja visiem klātesošajiem. Taču beigās koncertā iesaistījās arī mammas, lielās māsas un bibliotekāres. Tikmēr blakus telpā cepās gardi āboli ar cukuru un kanēli, ar kuriem visi pēc tam cienājāmies.

Arī bērnudārza lielākajiem bērniem un sākumskolas 2. klašu skolēniem notika dzejas dienu pasākumi, kurā bērni iejutās ģimenes locekļu – mammu, tētu, vecmammu, vectēvu, bērnu – un pat mājas mīluļu lomās. Par katru no tiem tika skandēta dzeja, gan dzejnieces Ineses Paklones, gan skolas bērnu sacerēta.

Skolā 5.a, 5.b un 8.b klasēs notika jaunāko grāmatu apskati, iesaistot arī grāmatas no šī gada “Bērnu žūrijas” kolekcijas. Tāpat mazie lasītāji priecājās par kamišibai – papīra teātri –, kur stāstnieka stāstīta pasaka tiek līdzdalīta uz mazas, improvizētas skatuvītes ar piemērotiem zīmējumiem katrai ainai.

Protams, mēs arī aicinām visus lielākus un mazākus lasīt gribētājus apmeklēt mūsu bibliotēku un izmantot iespējas lasīt, lietot datorus, spēlēt galda spēles, pašķirstīt žurnālus un labi, saturīgi pavadīt laiku.

Visi laipni aicināti!

Antra Galiņa,
Pļaviņu novada bērnu bibliotēkas bibliotekāre