"Sirds uz perona" ietvaros Pļaviņās dzeja izskan pie Daugavas

Publicēts: 
18.09.2018 - 14:30

14. septembra vakarā Daugavas krasta promenādē Pļaviņu novada bibliotēka pulcēja pļaviņiešus Dzejas dienu akcijai “Sirds uz perona”. Iepriekšējā gada rudenī dzeju lasījām Pļaviņu dzelzceļa stacijā, šoreiz – pie autoceļa, kur piektdienas novakarē garām plūda auto straume, bet blakus – klusi un mierīgi Daugavas ūdeņi – senais ūdensceļš no varjagiem uz grieķiem. Dzejas lasījumi, dziesmas un mūzika izskanēja vienlaikus daudzās vietās Latvijā un pasaulē, kur dzīvo latvieši.

Vakars ar dzeju Pļaviņās paliks atmiņā ar sirsnību, mīļumu un prieku par to, ka dzeja spēja pulcēt kopā cilvēkus no dažādām paaudzēm, ar atšķirīgu pasaules uztveri un dzīves pieredzi. Katram bija iespēja pateikt ko sev būtisku dzejas valodā apkārtējiem, un vēstījumi bija dažādi. Dzejas dienu tradīcija turpinās!

Teksts un foto - Ineta Grandāne, Pļaviņu novada bibliotēka

Video: Inga Frišfelde, Agris Līdaks, Andris Vērdiņš. Dzeju lasa Māra Bojāre.