Šodien Pļaviņās festivāls “Muzicē bērni!”

Publicēts: 
17.10.2019 - 09:15

Kamermūzikas dienas Pļaviņās, kā jau ik gadu ierasts, turpinās ar kamermuzicēšanas festivālu reģiona mūzikas skolu audzēkņiem “Muzicē bērni!”. Festivāls tika izveidots, lai atbalstītu un attīstītu kamermuzicēšanas tradīcijas. Mūzikas skolā bērni apgūst instrumenta spēli individuālajās stundās, savukārt kamermuzicēšana pilnveido audzēkņu kolektīvās uzstāšanās prasmes un pieredzi.

Festivāla koncertā muzicēs Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas jaunās pianistes Daniela Grugule un Kristiāna Podniece. Duets, starptautisko konkursu laureāts, kopā darbojas jau septiņus gadus, par izciliem panākumiem konkursos saņēmis Kultūras ministrijas balvu. Pavisam nesen, 15. oktobrī, Daniela un Kristiāna kļuva par laureātēm Rīgas Starptautiskajā jauno pianistu konkursā, iegūstot specbalvu – piedāvājumu uzstāties solo koncertā Jelgavas 4. vidusskolas koncertzālē. Spēlējot kopā, meitenes ir kļuvušas par ļoti labām draudzenēm un bieži kopā pavada brīvo laiku. Jēkabpils Mūzikas skolu pārstāvēs arī ansamblis “Flautu laumiņas”. Ansambļa dalībniecēm ir jau neliela koncertpieredze. Meitenes vieno kopēja vēlme flautas skaņu krāšņumu un prieku atklāt arī klausītājiem.

Koncerta klausītājus priecēs arī vijolnieku duets no Kokneses Mūzikas skolas. Jaunajām mūziķēm - Helēnai Vildei un Paulai Vingrei - šī būs jau trešā uzstāšanās reize un pirmā Pļaviņu Mūzikas skolā. Ciemos gaidām arī vijolnieku ansambli no Pētera Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas. Aizkraukles vijolnieki jau daudzus gadus priecē gan Aizkraukles, gan tuvāko novadu iedzīvotājus, bet, tāpat kā koknesieši, Pļaviņās muzicēs pirmo reizi.

Un, protams, savas muzicēšanas prasmes klausītājiem atklās mūsu mūzikas skolas audzēkņi - jaunie pianisti Reinis Bērziņš un Rinalds Striķis -, divi flautu ansambļi, vijolnieku ansamblis, kameransamblis, pūtēju orķestris un koris.

Koncertu vadīs Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas absolvente, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālās nodaļas 1. kursa studente Vanda Siliņa.

Aicinu nedēļas nogali pavadīt mūzikas skaņās! Uz tikšanos 18. oktobrī plkst. 18.00 Pļaviņu novada kultūras centrā!

Kamermūzikas dienas noslēgsies 25. oktobrī ar muzikālās apvienības “Kameransamblis.lv” koncertprogrammu “Zem vienām debesīm”. Projekta “Kamermūzikas dienas Pļaviņās 2019” mērķis – veicināt profesionālās mākslas pieejamību reģionā.

Dita Ārgule,
Pļaviņu Mūzikas skolas direktore