Šonedēļ sākas Pļaviņu pilsētas 90 gadu jubilejas svinības

Publicēts: 
26.06.2017 - 08:30

27. jūnijā sākas Pļaviņu 90 gadu jubilejai veltītā svētku nedēļa.  Kultūras un izklaides pasākumi notiks ik dienu līdz pat 1. jūlijam un noslēgsies ar koncertu “Pļaviņas rotā” un uguņošanu.

Pļaviņu deviņdesmitgadei veltīto notikumu cikls 27. jūnijā sāksies ar Gostiņu dienu. Gostiņos norisināsies Rīgas Ebreju kopienas pasākumi un nakts futbola spēle „Vienos vārtos”.

28. jūnijā svētku svinētāji aicināti uz Brīvdabas kino vakaru, kura programmā - animācijas filma „Pavasaris Vārnu ielā” un filma „Svingeri”.

29. jūnijā svētku programma turpināsies Rīgas ielā. Tiks piedāvāta pastaiga pa dolomītu atsiju kalnu jeb „puļpu”. Vakarā, laukumā pie veikala miniTOP!, koncertēs Jēkabpils ukraiņu biedrība „Javir” un muzikālā apvienība „Otra versija”.

30. jūnijā ikvienam iespēja piedalīties Piektdienas Pēcpusdienas Piknikā Pļaviņu Pļavā.   Šeit notiks Pļaviņu pīrāgu parāde, darbosies Pļaviņu pilsoņu pasu galds un pirts uz riteņiem „Kalna pirts”. Iluzionists Valdemars Weiss izklaidēs ar maģiskiem trikiem. Piknikotāji tiks cienāti ar Pļaviņu plostnieku putru un Pļaviņu padzērienu.  Par piknika mūziku gādās „Kreicburgas ziķeri” un viesi no ārvalstu sadraudzības pilsētām. Piknika ciemiņi aicināti Pļaviņu pļavā izraudzīties un noformēt savu piknikvietu un tērpties puķu rakstu apģērbā.

30. jūnija vakars veltīts jauniešiem. Muzicēs Edavārdi, Melikols, ansis un Oriole, Latvijas hip-hop labi zināmi vārdi. Iespēja šos mūziķus redzēt uz vienas skatuves ir īpaša.

Svētku kulminācija būs 1. jūlijā, kad jubilejas pasākumi notiks visas dienas garumā un noslēgsies ar koncertu “Pļaviņas rotā” un pusnakts uguņošanu.

Atklāšana sāksies ar krāšņu svētku gājienu, kas 11:00 no Pļaviņu novada ģimnāzijas pa Daugavas ielu dosies līdz Tradīciju laukumam. Pilsētas iedzīvotājiem un viesiem visu dienu būs iespēja vizināties ar vikingu liellaivu „Lāčplēsis”, parkā pie Kultūras centra notiks svētku gadatirgus un koncertēs Pļaviņu novada amatiermākslas kolektīvi un ārzemju vieskolektīvi. Tiks piedāvātas dažādas izklaides, izjādes ar zirgiem, Retrovāģīši un Trušu pilsētiņa, bet Pļaviņu aizsargdambis kļūs par „Muzikālo dambi”.

Svētku vakara koncertā „Pļaviņas rotā” uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki - Jāņa Lūsēna muzikālā apvienība “Promenāde” (solisti: Anmary un Uģis Roze), grupa “Eolika”, grupa “Credo” un Normunds Jakušonoks ar Tipa orķestri. Pasākumu vadīs Zane Daudziņa.

Ieeja visos Pļaviņu svētku pasākumos būs bez maksas.

Vairāk informācijas un plašāks pasākumu plāns plavinunovads.lv.

Atbalstītāji: Pļaviņu novada dome, Gjensidige Latvija, SIA "Laktiņi K", "Vērtīgs", veikalu tīkls "TOP!", "Latvijas aptieka", "Astarte nafta", SIA "Savija", alusdarītava BURSH,  SIA "Odzienas pilsbrūzis", SIA "A.A.Mežmalas", frizētava "Belle'", "Mirklim", z/s "Jautriņi", veikals “Oāze”,  "Picotava", SIA “DPT”, kafejnīca “Mazā raganiņa”.

Pļaviņas ir pilsēta Daugavas labajā krastā, pie Aiviekstes ietekas. Likteņupei visos laikos bijusi nozīmīga un īpaša loma pilsētā, tās vēsturē un dzīvē. Pļaviņu novads sevi dēvē par vietu, kur savu mūža rakstu ierakstīt.

Nosaukumu Pļaviņas guvušas no zemnieka mājām, kas šeit atradušās. Pilsētas statuss tām piešķirts 1927. gadā, bet liecības par Pļaviņām ir jau no 3. gadsimta. Pļaviņu nosaukums pirmo reizi parādās notikumos un ziņās par  poļu-zviedru kara laiku, kad šeit atradusies zviedru kara nometne un uzceltas skanstis. Šie zviedru laika nocietinājumi ir saglabājušies līdz mūsdienām, kļūstot par populāru pasākumu vietu. Arī 90 gadu jubilejai veltītais koncerts notiks Zviedru skansts estrādē.

Nostiprinājušās, augušas un attīstījušās, Pļaviņas mūsdienās ir viduspunkts starp Rīgu un Daugavpili, vieta, kur satiekas Vidzeme, Zemgale un Latgale un pilsēta, kas katru pavasari rēķinās ar Daugavas neprognozējamo dabu. No Pļaviņām nākuši vai šeit dzīvojuši rakstnieks Kārlis Štrāls, gleznotājs Aleksandrs Štrāls, rakstnieks Jānis Jaunsudrabiņš, rakstniece Emīlija Prūsa.

 

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva
Pļaviņu novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
29355624