Specializētās audžuģimenes saņems līdz 860 eiro mēnesī

Publicēts: 
13.03.2018 - 13:45

Labklājības ministrija informē, ka specializētās audžuģimenes, kuras būs gatavas uzņemt bērnus krīzes situācijā, bērnus līdz trīs gadu vecumam un bērnus ar funkcionāliem traucējumiem, mēnesī saņems atlīdzību vienas vai divu minimālo algu apmērā. Šogad atlīdzība būtu no 430 līdz 860 eiro.

Patlaban notiekot sagatavošanās darbi, lai no jūnija audžuģimenes varētu sākt apmācīt. Iecerēts apmācīt 100 specializētās ģimenes, tostarp apmēram 40 krīzes ģimenes, kuras nepieciešamības gadījumā visu diennakti būs gatavas uzņemt bērnu, kā arī 60 ģimenes, kuras būs gatavas uzņemt zīdaiņus vai bērnus ar funkcionāliem traucējumiem.

Krīzes ģimenes saņems atlīdzību vienas minimālās algas apmērā jeb 430 eiro, bet ģimenes, kuras gatavas uzņemt zīdaiņus un bērnus ar funkcionāliem traucējumiem, – atlīdzību divu minimālo algu apmērā jeb 860 eiro.

Tādējādi specializētā audžuģimene kļūs par sava veida profesiju.

Saeima pagājušā gada novembrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, paredzot veidot ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrus, kas būs pašvaldības, komersanta, biedrības vai nodibinājuma izveidotas institūcijas. Vienlaikus likumu paredzēts papildināt ar termina “specializēta audžuģimene” skaidrojumu, proti, tā ir audžuģimene, kas nodrošina aprūpi noteiktas mērķa grupas bērnam, kuram ir nepieciešama īpaša aprūpe. Plānots, ka likumprojekts stāsies spēkā 1. jūlijā.

Pļaviņu novada bāriņtiesa atgādina, ka šobrīd novadā nav nevienas audžuģimenes un aicina ģimenes apsvērt iespējas par tādu kļūt!

Avots: LETA