Spēkavīri sacentīsies Pļaviņās

Publicēts: 
22.08.2017 - 11:15

26. augustā plkst. 13:00 Pļaviņu pļavā (jeb laukumā pie SAC “Pļaviņas”) notiks „Oļģerta Bergmaņa piemiņas kauss” - Latvijas atklātais spēkavīru čempionāts baļķa celšanā un Skotu kalniešu spēļu sacensības.

Sacensības atklās goda viesis Raimonds Bergmanis.

Spēkavīri sacentīsies baļķa celšanā trīs piegājienos, ar katru piegājienu izvēloties aizvien lielāku svaru. Šobrīd Latvijas rekords baļķa celšanā pieder Dainim Zāģerim - 195 kg.

Skotu Kalniešu sacensībās iekļautas tādas disciplīnas kā siena ķīpas vai atsvara mešana augstumā, akmens grūšana tālumā un tā sauktās "gladiatoru cīņas" jeb stumšanās ar baļķi, kad viens sportists, ieķeroties baļķa galā, cenšas konkurentu izstumt no laukuma.

Savu spēku sacensībās demonstrēs Latvijas labākie spēkavīri Dainis Zāģeris, Oskars Martužans, Edgars Andersons, Otomārs Skreija, Didzis Zariņš, Jānis Šleckus un citi.

Svarcēlāju paraugdemonstrējumos piedalīsies Ogres novada sporta centra svarcēlāji.

Sacensības organizē biedrība "Stiprinieku republika", Agris Kazeļņiks un Māris Liepiņš.

Spēkavīru čempionāts iecerēts kā viens no Pļaviņu 90 gadu jubilejas pasākumiem. Pļaviņām un spēkavīriem jau izveidojusies sadarbība, šī nav pirmā reize, kad Latvijas stiprākie vīri tiekas un sacenšas Pļaviņu novadā.

Sacensības vērot klātienē aicināts ikviens iedzīvotājs un pilsētas viesis!

 

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva
Pļaviņu novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
29355624