Spilgti, krāšņi un saulaini aizvadīts Pļaviņu novada 9. Neatkarības velobrauciens

Publicēts: 
28.09.2020 - 11:00

19. septembrī Pļaviņās pulcējās kupls skaits velo sporta un aktīva dzīvesveida cienītāju gan no Pļaviņu novada, gan tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem, lai piedalītos un svinētu Velo svētkus, kas šogad mūsu novadā notika jau devīto reizi.

Skaisto velo svētku tradīciju novadā dibināja sporta klubs “Skanste”, bet nu jau vairākus gadus tos organizē Pļaviņu novada dome. Ierasts, ka Pļaviņās velobrauciens notiek maijā, taču valstī noteikto ierobežojumu dēļ Covid – 19 izplatības ierobežošanai, šogad tas tika organizēts septembrī.

Šī gada Pļaviņu velo svētki bija īpaši, jo to ietvaros notika arī Latvijas kausa posms šosejas riteņbraukšanā. 2020. gadā Latvijas kausa šosejas riteņbraukšanā rangā sākotnēji kopumā tika iekļautas 14 sacensības, taču valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ  Covid – 19 infekcijas izplatības ierobežošanai nolikums tika mainīts, atstājot 11 ranga sacensības, kurās sportistu sniegumi kopvērtējumā tika vērtēti summējot iegūtos punktus 9 sacensībās. Ranga sacensības notika Valkā, Dobelē, Kuldīgā, Smiltenē, Rīgā un pirmo reizi arī Pļaviņās.

Velo svētku ietvaros tika piedāvātas distances ikvienam interesentam. Dalībnieki tika aicināti piedalīties 58 km vai 8 km distancēs ar laika kontroli, 200 m, 1 km un 2 km garās distancēs bērniem un Parādes velobraucienā bez laika kontroles. Ar sacensību rezultātiem aicinām iepazīties šeit.

Paldies ikvienam dalībniekam, paldies kolektīviem par svētku radīšanu un tradīciju stiprināšanu Pļaviņās!

Īpašu Paldies sakām Valsts policijas darbiniekiem, mediķu brigādēm, zemessargiem, jaunsargiem un uzņēmējiem, kas atbalstīja Velo svētku tapšanu - SIA “Pļaviņu DM”, SIA “Hanza - elektro”, SIA “SINDA & VR”, SIA “Akmens Fabrika”, AS “VIRŠI - A”, Pļaviņu sporta klubam “Skanste”, alus darītavai “BURSH”, SIA “Liepkalni”, “Aqua Velo”, SIA “Vēri Z”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “JUNIPERUS”, SIA “Krauss”, SIA “LIKRA”, sporta preču veikalam “Okej”, apskates saimniecībai “Karlīnas”, uzņēmumam “Bērzkalnmuižas gardumi” un zemnieku saimniecībai “Spridzēni”.

 

Tūrisma, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Rasa Siliņa