Sveču diena novada bērnudārzos

Publicēts: 
06.02.2018 - 09:15

Klāt jau gada otrais mēnesis - februāris. To dēvējam par sveču mēnesi. Mūsdienās Sveču dienas tradīcijas ir mazāk saglabājušās. Lai tās neizzustu pavisam, tad arī mūsu novada bērnudārzos ik gadu tiek runāts par šīs dienas tradīcijām, jo viens no uzdevumiem pirmsskolā ir veicināt latviešu tautas tradīciju iedzīvināšanu un kopīgu svētku svinēšanu.

Katru gadu bērni paši gatavo dažnedažādas sveces no daudzveidīgiem materiāliem. Bērni arī zina, no kā gatavo īstās sveces, zina arī to, ka tās var gatavot no vaska. Kas ir vasks, kā tas top, kā var izveidot vaska sveci, to vislabāk var pastāstīt cilvēki, kuri ikdienā ar to nodarbojas. Tāpēc šogad aicinājām pie sevis ciemos izbraukuma sveču darbnīcu no Talsu novada “Bandeniekiem”.

Radošajā un izglītojošajā darbnīcā jauko pasniedzēju vadībā bija iespēja uzzināt vairāk par bišu produktiem, tos degustēt, svecēm, vasku un, protams, izgatavot katram pašam savu vaska svecīti. Sveču darbnīcu,  caurvijoties darboties priekam un zinātkārei, apmeklēja bērnudārza “Jumītis” bērni un bērnudārza “Bērziņš” vecākās un sagatavošanas grupas bērni. Paldies vecākiem, ka atbalstījāt bērnu piedalīšanos šajā radošajā un izglītojošajā darbnīcā!

A. Čepule, PII metodiķe