Sveču diena novada pirmsskolas izglītības iestādēs

Publicēts: 
03.02.2020 - 21:45

Lai arī sniega nav un reizēm ir pavisam silts, tomēr gadalaiku kalendārs vēsta, ka vēl ir ziema un klāt ir ziemas pēdējais mēnesis- februāris. Seno latviešu ticējumos minēts, ka februārī svinēta Sveču diena. Īstenojot sasniedzamos rezultātus kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā, pirmsskolas izglītības iestādēs tiek iedzīvinātas latviešu tradīcijas, šoreiz- svinot Sveču dienu.

Pirmsskolas izglītības iestādē “Jumītis” Sveču diena tika ieskandināta 31. janvārī - tradicionāli dziedot un ejot rotaļās un  mākslinieciskajā darbībā - eksperimentējot ar dažādiem materiāliem un tehniskajiem paņēmieniem, kā rezultātā tapa krāšņas un burvīgas sveces.

Arī  filiālēs “Bērziņš” un “Zīļuks”, pārrunājot to, ka svecēm jau kopš seniem laikiem līdz pat mūsdienām piedēvēta īpaša nozīme, tika gatavoti radoši darbi - sveces un svečturi, izmantojot dažādus materiālus, arī dabīgos- vaska plāksnes.

Februāris - sveču mēnesis pirmsskolas izglītības iestādēs sagaidīts gaiši: ar sveču liesmiņām domās, sirdīs un darbos.

 

A. Čepule,

pirmsskolas izglītības metodiķe