Turpinās adīšanas amata prasmju apgūšanas projekts

Publicēts: 
10.09.2020 - 17:30

9. septembrī Pļaviņu novada kultūras centrā notika projekta "Cimdu un zeķu adīšanas amata prasmju pilnveidošana un popularizēšana Pļaviņās" pirmā meistarklase, kuru vadīja Tautas lietišķās mākslas studijas "Irbi" vadītāja Baiba Pilāne. Pirmā nodarbība bija apmeklēta kuplā skaitā, ierodoties interesentiem ne tikai no Pļaviņu novada, bet arī no Skrīveru, Jaunjelgavas, Madonas un Kokneses novadiem. Nodarbībā adītājas ieguva zināšanas par dzijas materiāla atbilstību adījumiem, zeķu adīšanas pamatprincipiem, adīšanas secību, izmantojamo literatūru un dažādām adījumu tehnikām - sirdsveida (Heart heel) papēža adījums, pieci purngalu noraukumu veidi un divi "slinko" zeķu raksti.

Nākamā meistarklase notiks 16. septembrī. Ja vēlies piedalīties, zvani uz tālruni 29251711 un piesakies!

 

Pļaviņu novada kultūras centrs