Valsts simtgades svinīgajā pasākumā pasniegs Pļaviņu novada domes apbalvojumus un pateicības rakstus

Publicēts: 
05.11.2018 - 15:00

17. novembrī plkst. 17.00 Pļaviņu novada kultūras centrā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltīts svinīgs pasākums un Pļaviņu novada domes apbalvojumu un pateicības rakstu saņēmēju godināšana.

Pagājušajā gadā Pļaviņu novadā izveidoti apbalvojumi “Goda novadnieks” un “Gada cilvēks Pļaviņu novadā”. Izvērtējot saņemtos pieteikumus, šogad apbalvojums “Goda novadnieks” piešķirts Staņislavai Kalniņai par ilggadēju radošu darbu, izciliem valsts mēroga panākumiem un mūža ieguldījumu kora tradīciju kopšanā un saglabāšanā Pļaviņu novadā, liekot Pļaviņu vārdam izskanēt Latvijā un ārpus valsts robežām un radot mīlestību pret mūziku daudzās paaudzēs.

Izraugoties apbalvojuma “Gada cilvēks Pļaviņu novadā 2018” saņēmēju, ņemti vērā īpaši nopelni vai sasniegumi jebkurā nozarē pēdējā gada laikā. Apbalvojumu saņems Astrīda Davidova par pašaizliedzīgu darbu un ieguldījumu, organizējot Latvijas simtgades pasākumus Pļaviņu novadā un koordinējot Pļaviņu novada amatiermākslas kolektīvu dalību XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, un par Pļaviņu novada iedzīvotāju iesaistīšanu valsts mēroga notikumos.

Pateicības raksti piešķirti:

Silgai Stučkai - par Latvijas Valsts simtgades pasākumu darba grupas vadīšanu Pļaviņu novadā un notikumu organizēšanu, radošām idejām un to īstenošanu, par skolēnu patriotisko audzināšanu un iesaistīšanu Valsts svētku pasākumos.

Ritai Ginaitei - par nesavtīgu un brīvprātīgu darbošanos līdzcilvēku labā, par aktīvu atbalstu novada kultūras un sabiedriskās dzīves norisēs.

Alitai Klušai - par ieguldījumu novadpētniecībā, Klintaines pagasta vēstures izpētē un Klintaines pagasta bibliotēkas iesaistīšanos Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības izstādē “Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai” un par Pļaviņu novada vēstures popularizēšanu Latvijā.

Vilnim Mironovam - par sentēvu tradīciju saglabāšanu, kopšanu un popularizēšanu Pļaviņu novadā, brīvprātīgo darbu, aktīvu iesaistīšanos novada sabiedriskajā dzīvē, patriotisma veicināšanu novadā un novada senioru iedvesmošanu.

Ingai Īvānei - par ilggadēju darbu uzņēmumā SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi”, atbildīgu attieksmi pret darba pienākumiem, laipnību un atsaucību pret apmeklētājiem un kolēģiem, ieguldījumu  kolektīva saliedēšanā un uzņēmuma darbā.                                                      

Pļaviņu novada domes apbalvojumu un pateicības rakstu pasniegšanai sekos Valsts svētkiem veltīts koncerts, kurā ar jauno koncertprogrammu "Dzimtai zemei" uzstāsies “Uzlūdz Kungi”- Guntis Skrastiņš, Artis Robežnieks, Andris Skuja, Žoržs Siksna, Dainis Porgants, izcilais saksofona virtuozs Raivo Stašans un komponists Gaitis Lazdāns. Skanēs skaistākās dziesmas par Latviju, būs pirmatskaņojumi no jaunā albuma un instrumentāli skaņdarbi no saksofonista Raivo Stašana topošā diska, kā arī sen nedzirdēti hiti.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Svētku vakars noslēgsies ar balli, kurā spēlēs grupa “Jūrkant”. Ieejas maksa ballē – 4.00 EUR.

Sanita Kitajeva