Veselības nedēļas ietvaros aicinām piedalīties kustību spēlē “Pļaviņu pinekļi”

Publicēts: 
27.10.2020 - 16:45

Šonedēļ Latvijā tiek atzīmēta Veselības nedēļa. Veselības nedēļa Latvijā notiek jau 9. reizi. Tās mērķis ir iesaistīt kustību aktivitātēs arvien vairāk dažāda vecuma cilvēkus ar dažādu fizisko sagatavotību.

Šogad aicinām visus interesentus piedalīties kustību spēlē “Pļaviņu pinekļi”.

Spēles “Pļaviņu pinekļi” uzdevums ir izveidot katram dalībniekam vai komandai individuālu maršrutu pilsētas ielās, ievērojot nosacījumu, ka maršrutā tiek iekļauti ielu posmi no 14 dažādiem ielu nosaukumiem, kuros ietverts vismaz viens burts no spēles nosaukuma “Pļaviņu pinekļi” (P; Ļ; A; V; I; Ņ; U; P; I; N; E; K; ;Ļ; I), turklāt maršruta posmos jābūt iekļautiem dažādu ielu nosaukumiem (tie nedrīkst atkārtoties) ar visiem 14 spēles nosaukumā esošajiem burtiem. Sastādot maršrutu, nav jāievēro spēles nosaukuma burtu secība, tā var būt arī jaukta (piemērs P – Pļavu iela, Ļ – Dzelzceļa iela utt.).

Izveidotais maršruts jāiezīmē kartē un jāaizpilda spēles kartiņa, kurā pretī katram spēles nosaukuma burtam jāieraksta ielas nosaukums (lūdzam lejupielādēt šeit) vai jāapraksta rakstiski – secīgi minot ielu nosaukumus, pa kuriem vijās izveidotais maršruts un jāaizpilda spēles kartiņa.

Maršrutu jeb “pinekli” drīkst veidot gan individuāli, gan kopā vienā mājsaimniecībā dzīvojošie, gan komandās ar nosacījumu - ja maršruta plānošana notiek attālināti.

Dalībniekiem jāveic savs izveidotais maršruts ejot, skrienot, nūjojot vai braucot ar velosipēdu, jānofotografē pilsētvidē katras ielas nosaukums (ielas nosaukuma norādošā plāksnīte, kas uzstādīta kā norāde uz ielas vai plāksnīte pie mājas, uz kuras redzams ielas nosaukums), jāizmēra kopējais distances garums.

Atbildes – dalībnieka vārdu vai komandas nosaukumu, kartē iezīmētu maršrutu (karti iespējams lejupielādēt šeit) vai tā aprakstu, spēles kartiņu, fotogrāfijas ar ielu nosaukumiem, kopējo maršruta garumu lūdzam sūtīt uz e-pastu plavinunovads@gmail.com līdz 1. novembra plkst. 24.00.

Visi dalībnieki piedalīsies izlozē, kuras galvenā balva šogad būs slidu pāris, kas mūsu novadam tika pasnigts kā balva pagājušajā gadā, iekļūstot aktīvāko Latvijas Veselības nedēļas dalībnieku vidū. Ikviens dalībnieks saņems vērtīgu piemiņas balviņu.

Spēlē aicinām piedalīties arī citu novadu un pilsētu iedzīvotājus, veidojot maršrutus savās pilsētās ar burtiem no mūsu spēles nosaukuma “Pļaviņu pinekļi”.

Atgādinām, ka gan ikdienā, gan veicot aktivitāti stingri jāievēro valstī noteiktie nosacījumi Covid – 19 izplatības ierobežošanai!

 

Aktīvu un veselīgu Veselības nedēļu!

 

Tūrisma, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļa