Vietalvas pagasta seniori ceļā uz rudeni…

Publicēts: 
11.09.2020 - 12:15

Kā jau ierasts, vairākus gadus mēs - Vietalvas pagasta seniori pirmajā nedēļā pēc kapusvētkiem sanākam kopā “Mailēs”, lai kopīgi pavadītu laiku, vārot un baudot zupu. “Mailes” esam iecienījuši kā patīkamu atpūtas vietu, kur valda laba aura, ko rada Vesetas upes šalkas. Ik gadu Jānis Reinis sagādā un atved 30 litru katlu, kuru vienmēr vāram pilnu “līdz lūpai”! Šoreiz zupu pagatavojām no 29 dažādiem, pašu sagādātiem produktiem un tā bija izdevusies ļoti garda. Citus gadus mūsu zupas vārīšanā ir pievienojušies arī biedrības “Ābeļziedi” seniori un “kaimiņi” no Sausnējas.

Pirms mēneša sākām aktīvi gatavoties un organizēt ekskursiju. Takā joprojām jāievēro īpaša piesardzība un epidemioloģiskās drošības pasākumi, tad braucienu plānojām pēc iespējas izvairoties no kontakta ar lielu cilvēku skaitu. Protams, žēl, ka daudzi vietalvieši izlēma mums tomēr nepievienoties. Toties aktīvi līdzbraucēji bija citi novada pagastu seniori.

Brauciena laikā viesojāmies “Zelmas maiznīcā” Lielvārdē, kur mūs laipni sagaidīja un uzņēma simpātiski, jauki un komunikabli saimnieki tautas tērpos. Maiznīcas darbnīcā mums bija iespēja pašiem veidot maizes klaipus, kā arī pie aromātiskais tējas tases baudīt dažādus maiznīcā gatavotus gardumus. Izmantojām iespēju un gida pavadībā izbraukājām un apskatījām mūsu galvaspilsētu – Rīgu. Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā uz īsu brīdi iejutāmies eposa “Lāčplēsis” personāžos, tas bija ļoti interesanti un jautri! Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā "Kalna Ziedi" devāmies apskatīt ekspozīciju “Padomju gadi”, kur atsaucām atmiņā šos, nu jau vēsturiskos laikus. Diemžēl ceļu remontdarbu dēļ šoreiz izpalika Likteņdārza apmeklējums.

Mājās atgriezāmies laicīgi un norunājām tikties 4. oktobrī novada senioru dienā. Lai veselība un možs gars, ejot caur gadalaikiem!

Terēza Kārkla,

Vietalvas senioru padomes vadītāja