Zemgales Laiks Ziedonim 2019

Publicēts: 
05.06.2019 - 22:45

Daudzi no mums bērnībā izdzīvojušies pa košu krāsu paletēm Ziedoņa pasakās. Kopš skolas gadiem daudziem Ziedonis palicis atmiņās ar pasākumiem, kad, gribēdami izpausties skaisti, pareizi un oriģināli, bieži vien citējām viņa dzeju. Imants Ziedonis “Epifānijās” raksta: “Ko tad mēs,pirmkārt, atceramies- telpu vai laiku? Bērnu dienas- mēs sakām. Tās jaukās stundas - mēs sakām. Skaista bija jaunība - mēs sakām. Un tas ir laiks.”

Maijs ir Ziedoņa mēnesis, tāpēc biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” un Jelgavas novada pašvaldību turpināja iesākto tradīciju, un 31. maijā Līvbērzes kultūras namā noorganizēja trešo “Zemgales Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremoniju.

Apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim” pretendentus ir iespēja pieteikt piecās kategorijās: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem, par dzīvi mākslā. Šogad tika pieteikti deviņpadsmit pretendenti, starp tiem novadpētniecības entuziasts Jānis Ivars Padedzis, Pļaviņu novada aktīvists, biedrības “Pļaviņu pļāvēji” dibinātājs un ilggadējs vadītājs Vilnis Mironovs. Gan J. I. Padedzis, gan V. Mironovs tika pieteikti novadpētniecības nominācijā, pieteicējas - Alita Kluša un Biruta Irēna Osīte.

Pirms laureātu cildināšanas ceremonijas Jelgavas novada Līvbērzes pagasta pārvaldes vadītāja Ruta Medne un fonda “Viegli” padomes priekšsēdētāja Žanete Grende godināja visus 19 apbalvojuma pretendentus.

Ceremoniju vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs. Klātesošos priecēja dziedātājas Santa Šillere, Emīlija Pavlovska, Krista Krūskopa, Diāna Ponaskova, ģitāristi Ēriks Radželis, Indars Markots, folkloras kopa “Tarkšķi” un Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” mūziķis Jānis Strapcāns.

Paldies organizatoriem par sirsnīgo ceremoniju! Paldies Pļaviņu novada domei par pretendentu apsveikumu ziediem un transporta nodrošināšanu! Paldies šoferim Oļegam par atsaucību!

Foto: A. Kluša un ceremonijas organizatori.

 

Alita Kluša,

 Klintaines bibliotēkas vadītāja