Zinību diena Pļaviņu novada izglītības iestādēs

Publicēts: 
02.09.2020 - 09:45

Lai gan neierasti, tomēr sirsnīgi un emocijām piepildīti tika aizvadīta Zinību diena Pļaviņu novada izglītības iestādēs.

Šis mācību gads ir iesācies, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības un piesardzības pasākumus, tādēļ lielākā daļa skolēnu Pļaviņu novada ģimnāzijā svētkus aizvadīja klases telpās kopā ar audzinātājām. Zinību diena iesākās ar direktores Ilzes Luksas svētku uzrunu skolas radio pārraidē, kā arī par īpašu noskaņu bija parūpējušās klases audzinātājas, kuras bija sagatavojušas skolēniem dažādus pārsteigumus.

Īpaši satraukuma un prieka pilna šī diena bija Pļaviņu novada ģimnāzijas 12. un 1. klašu audzēkņiem un viņu vecākiem. 1.a un 1.b klases skolēni savas mācību gaitas uzsāka, izejot cauri simboliskiem “bērnības vārtiem” skolas iekšpagalmā, kurus bija izveidojuši 12. klases audzēkņi un savu pirmo mācību stundu aizvadīja iepazīstoties ar klases audzinātāju un klasesbiedriem.

Jauns mācību gads iesācies arī Pļaviņu Mākslas skolā un Pļaviņu Mūzikas skolā, kur šogad svinīgā pasākumā tikās 1. klašu audzēkņi un viņu vecāki. Audzēkņus sveica pedagogi, kuri pasniedza katram īpaši sarūpētas dāvaniņas. Ar pārējiem specialitātes skolotāji tikās individuāli vai informāciju par mācību procesa norisi jaunajā mācību gadā sniedza e-klasē.

Saulains uzausa 1. septembra rīts ne tikai dabā, bet arī mazo pirmsskolēnu sirsniņās. Katrā novada pirmsskolas izglītības iestādē tika organizēts svētku brīdis veltīts Zinību dienai.

Pirmsskolas izglītības iestādē “Jumītis” pirmais rudens mēnesis ir atnācis ar pilniem zariem iesārtojušos ābolu un vēsta, ka klāt ir Zinību diena.  Tai par godu pie bērniem ieradās klauniņi, kas noskaidroja, ko dara bērni bērnudārzā - ko jau prot un kādas zinības apgūst. Klauni kopā ar bērniem vingroja, dziedāja,  dejoja un priecājās šajā svētku dienā.

Taču filiālē “Bērziņš” Zinību dienas pasākumā pie bērniem ieradās Rudens rūķis un Bitīte. Viņi stāstīja bērniem, kas ir rudens un kādas svarīgas izmaiņas tas ienes dabā un cilvēka dzīvē. Rudens rūķis cienāja visus ar āboliem, bet vadītājas vietniece Līga katru grupiņu iepriecināja ar dāvanu.

Filiālē “Zīļuks” svētku rītā bērnus sagaidīja pats Zīļuks un aicināja iepazīt bērnudārza apkārtni. Zīļuks kopā ar draugiem aicināja bērnus rotaļās, bija sarūpējis arī gardumus, novēlēja veiksmi jaunajā mācību gadā, apbalvojot katru ar Zīļuka medaļu.

 

Vēlam veiksmīgu un panākumiem bagātu jauno mācību gadu!

 

Informāciju apkopoja:

Jana Juste, sabiedrisko attiecību speciāliste,

 Dace Niedra, pirmsskolas izglītības metodiķe