6. Pļaviņu novada sēņošanas čempionāts

Pie Aiviekstes pagasta pārvaldes
Sākums:
09:00

2019. gada 7. septembrī biedrība “Pļaviņu pļāvēji” aicina uz 6. Pļaviņu novada sēņošanas čempionātu. Sacensībās tiks noteikti veiksmīgākie sēņotāji – gan individuāli, gan komandu vērtējumā. Tāpat tiks pasniegtas balvas dažādās nominācijās. Tiek aicināts ikviens sēņotgribētājs!

NOLIKUMS

1. Mērķis:
1) popularizēt un attīstīt latviešu nacionālo tradīciju – sēņošanu,
2) sagādāt prieku aktīviem cilvēkiem,
3) popularizēt sēņošanu kā vienu no meža resursu izmantošanas veidiem,
4) attīstīt sēņošanu kā sporta veidu.

2. Vieta un laiks:

Sacensības notiks 2019. gada 7. septembrī plkst. 10.00, Pļaviņu novadā.
Pieteikšanās iepriekš pa tel. 29508345 vai norises vietā sacensību dienā.
Pulcēšanās izbraukšanai uz mežu - Kriškalnos, pie Aiviekstes pagasta pārvaldes ēkas plkst. 9.00.
Kopējais starts plkst. 10.00.

Sacensību uzdevums – savākt pēc iespējas vairāk sēnes pēc to kopējā svara. Sēņošana jāveic kājām, sacensību organizētāju norādītajā teritorijā.

3. Sacensību organizētājs – sporta biedrība “Pļaviņu pļāvēji”, atbalsta Pļaviņu novada dome.

4. Sacensību dalībnieki un komandas

Sacensības notiks:

• individuāli, šādās grupās:
    1) ​līdz 13 gadiem,
    2) no 14 līdz 69 gadiem,
    3) seniori no 70 gadiem.
  • komandās – tiks izcīnīts sēņošanas kauss starp Aiviekstes pagasta, Vietalvas pagasta, Klintaines pagasta un Pļaviņu pilsētas komandām. Katrā komandā vērtēs 4 labākos sēņotājus (pēc salasīto sēņu svara).

Sacensības notiek pēc godīgas spēles principiem. Sacensību dalībniekiem nav atļauts veikt iepriekšēju sēņu savākšanu, izmantot citus sēņu lasīšanas palīgus. Piedaloties, sacensību dalībnieks pats uzņemas atbildību par savu veselības stāvokli.

5. Sacensību gaita:
1) Reģistrācija sacensību norises vietā.
2) Kopējs starts - 2019. gada 7. septembrī plkst. 10.00. Pēc starta signāla dalībnieki dodas distancē.
3)​ Darbības distancē:
Sēņošanas kontrollaiks: 2 stundas. Ja dalībnieks finišē pēc plkst. 12.00, par katru nokavēto minūti tiek atrēķināti 100 grami no kopējā sēņu svara.
4) Rezultātu noteikšana un apbalvošana:

Rezultātu nosaka, nosverot savākto sēņu ražu. Komandu rezultātu nosaka, nosverot 4 veiksmīgāko dalībnieku savāktās sēnes un sēņu svaru sasummējot.
Svēršanas brīdī tiesnesis pārbauda sēņu kvalitāti (vērtētas tiek sēnes bez tārpiem un mehāniskiem piemaisījumiem). Svēršanas brīdī tiek atņemts sēņu svars par pārtērēto laiku.
Apbalvotas tiek pirmās trīs komandas, 1. vietas ieguvējs tiek apbalvots ar kausu.
Individuāli ar medaļām un diplomiem tiek apbalvoti 1.-3. vietu ieguvēji.
Tiks pasniegtas speciālas balvas šādās nominācijās:

• lielākā sēne;
  • neparastākā un interesantākā sēne;
  • skaistākā sēne (var arī būt neēdama);
  • jautrākais sēņotājs;
  • vecākais sēņotājs.

Pēc sēņu nosvēršanas, sēņotājs savas salasītās sēnes saņem atpakaļ. Pēc sacensībām vārīsim sēņu zupu priekš visiem dalībniekiem!

Sīkāka informācija, zvanot uz tel. 29508345.

Biedrība “Pļaviņu pļāvēji”