Dokumentālā filma "Spiegs, kurš mans tēvs"

Norises datums: 
09.10.2019 - 18:00
Norises vieta: 
Pļaviņas, Pļaviņu kultūras centrs, Daugavas iela 49
Sākums: 
18:00

9. oktobrī plkst. 18.00 Pļaviņu kultūras centrā tiks demonstrēta jaunā Jāka Kilmī un Ginta Grūbes dokumentālā filma “Spiegs, kurš mans tēvs”. Filmā atklāts aukstā kara dubultaģenta Imanta Lešinska ģimenes stāsts.

Filma “Spiegs, kurš mans tēvs” ir personisks stāsts par to, ko nozīmē piedzimt spiega ģimenē un atrasties aukstā kara aizskatuvē. Filma vēsta par tulkotājas un atdzejotājas Ievas Lešinskas-Geiberes dzīvesstāstu un notikumiem, kas risinājās pirms 40 gadiem. 1978. gadā Ieva kā studente viesojās ASV pie tēva Imanta Lešinska, kurš tobrīd strādāja PSRS diplomātiskajā misijā ANO, nolēma pārbēgt ASV pusē un šo piedāvājumu izteica arī savai meitai. Ģimenei tika piešķirtas jaunas personu identitātes un piedāvāts sākt dzīvi kā citiem cilvēkiem. 80. gadu vidū, pēc tam, kad Imants Lešinskis bija publiski nācis klajā ar VDK darbību Latvijā izgaismojošiem faktiem, viņš nenoskaidrotos apstākļos nomira.

Filma starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Šefildas dokumentālo filmu festivālā 2019. gada jūnijā.

Filmas režiju un scenāriju veidojuši Jāks Kilmi un Gints Grūbe, operators ir Aigars Sērmukšs, filmas montāžas režisors Armands Začs, komponisti Janek Murd, Jan Trojans, skaņu režisors Lukaš Ujčik, filma veidota filmu studijā Mistrus Media kopprodukcijā ar Vācijas filmu kompāniju Kick Films, Čehijas kompāniju 8 Head Productions, Igaunijas kompāniju “Pimik”. Filmas tapšanu atbalstījis Nacionālais Kino centrs, Creative Europe Media atbalsta programma, Čehijas un Igaunijas filmu institūts, Bavārijas filmu fonds, kā arī Vācijas sabiedriskā televīzija ARD/RBB, BR, Čehijas sabiedriskā televīzija, Latvijas televīzija, un Igaunijas sabiedriskā televīzija ERR.

Režisori: Jāks Kilmi , Gints Grūbe.

Izdevējvalsts, gads: Latvija, 2019.
Filmas garums: 84 min.
Žanrs: dokumentālā filma.
Filma latviešu, krievu un angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Biļetes cena 3 €.