LV100. Latvijas Goda aplis. Piektdienas Pēcpusdienas Pikniks Pļaviņu Pļavā

Norises datums: 
13.07.2018 - 19:00
Norises vieta: 
Daugavas iela 50
Sākums: 
19:00

13. jūnijā Pļaviņu novads ielūdz uz novada svētkiem - “Piektdienas Pēcpusdienas Pikniku Pļaviņu Pļavā”. Svētki notiks “Latvijas Goda apļa ietvaros”, kas ir aicinājums svinēt Latvijas valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā. 50 novadu vidū ir arī Pļaviņu novads.

13. jūlijā no plkst. 18.00 Pļaviņās, Daugavas 50 jeb Pļaviņu pļavā, aicināti pulcēties tuvi un tāli, mājinieki un viesi, lai kopā pavadītu Pļaviņām raksturīgo, pēc Daugavas, vīgriežiem un laimes smaržojošo vasaras vakaru.

Šis būs otrais “Piektdienas Pēcpusdienas Pikniks Pļaviņu Pļavā”. Pirmo reizi tas notika pagājušajā gadā kā viens no Pļaviņu 90gades svinību pasākumiem. Pilsētas centrā sarīkotais pikniks guva apmeklētāju atsaucību un, iespējams, ka turpmāk tas kļūs par Pļaviņām raksturīgu, tradicionālu pasākumu. 

Piknika vietas tiks ierādītas un tās varēs iekārtot no plkst. 18.00. Organizatori aicina īpaši piedomāt pie noformējuma, jo krāšņākās un neparastākās piknika vietas tiks pie balvas. Arī paši pasākuma dalībnieki aicināti ievērot dreskodu – ģērbties puķu raksta apģērbos. Piknikotāji varēs baudīt Pļaviņu plostnieku putru un Pļaviņu padzērienu, par pārējo cienastu jāparūpējas un līdzi jāņem pašiem. 

Plkst. 19.00 ar koncertu “Es dziedu, es dejoju Latvijai” vakaru ieskandinās Pļaviņu amatiermākslas kolektīvi, kas tikko būs atgriezušies no Dziesmu un deju svētkiem un to sajūtas, atmosfēru un noskaņu būs atveduši līdzi uz Pļaviņām. Koncertā piedalīsies JDK “Daugaviņa”, VDK “Vidupe”, koris “Loreleja” un Klintaines pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Dzirnas”. Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2018” dalībnieki – folkloras kopa „Āre”. Vietalvas pagasta sieviešu vokālais ansamblis „Zīle” un Aiziekstes pagasta senioru vokālais ansamblis „Ābeļziedi”.

Goda viesu kārtā šajā vakarā tiks celti TAD “Daugaviņa” dalībnieki, jo deju ansamblis šogad svin 70 gadu jubileju. Gaidīsim visus bijušos ansambļa dalībniekus, bet, jo īpaši, organizatori lūdz pieteikties dalībniekus, kuri dejojuši līdz 1970. gadam, zvanot +371 29251711.

“Piektdienas Pēcpusdienas Piknikā Pļaviņu Pļavā” varēs vērot ne vien citus dejojam, bet profesionāla horeogrāfa pavadībā arī paši iesaistīties pļavas dančos. Iestājoties tumsai, Pļaviņu naksnīgās debesis pārsteigs uguns šovs.

No plkst. 22.00 līdz rīta gaismai Pļaviņu pļava pārvērtīsies par zaļumballes vietu. Ballē muzicēs “Rumbas kvartets”.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Pasākuma laikā iespējama fotografēšana un filmēšana. Fotogrāfijas un video var tikt izvietoti Pļaviņu novada mājas lapā, Pļaviņu novada sociālo tīklu profilos un Pļaviņu Novada Ziņās.