Noslēdzies LEADER projekts „Daugavas orientēšanās poligona izveide”

Publicēts: 
04.02.2015 - 20:15
2011. gadā biedrība „Savējie M” sadarbībā ar tūrisma pakalpojumu uzņēmumu SIA ”A.A.Mežmalas” Klintaines pagastā izveidoja 10 km garu pārgājienu taku „Mežmalu taka” velotūristiem un nūjotājiem, ziemā - klasiskā soļa distanču slēpotājiem, kas ved no tūrisma centra „Latvju spīķeris” līdz Stukmaņiem, tad uz Daugavas krastu pretī Oliņkalnam, no kurienes var doties līdz Maltupītes rijējam. Pēc tam, šķērsojot šoseju, ceļš atkal ved līdz Stukmaņu centram un sākumpunktam.
2013. gadā biedrība „Savējie M” turpināja pārgājienu takas labiekārtošanas darbus un sekmīgi realizēja LEADER projektu, kura ietvaros tika veikti pārgājienu takas labiekārtošanas darbi un uzstādīti informācijas stendi sabiedriski nozīmīgos vides un dabas objektos, kas sniedz apmeklētājiem gan kartogrāfisku informāciju, gan vispārēju informāciju par apkārtējās teritorijas apskates objektiem, vēsturi, vidi.
Turpinot attīstīt ieceres, 2014. gada decembrī esam sekmīgi realizējuši vēl vienu LEADER projektu - „Daugavas orientēšanās poligona izveide” -, kura ietvaros tika izgatavota orientēšanās poligona karte Klintaines pagasta teritorijā Daugavas upes apkārtnē, kā arī iegādāts slēpošanas trases blietējamais rullis poligona trases sagatavošanai ziemas sezonā. Šis ir unikāls projekts Latvijas mērogā. Projekta sekmīgas realizācijas rezultātā jebkuram Pļaviņu novada iedzīvotājam, kā arī pilsētas un Pļaviņu tūrisma informācijas centra (TIC) apmeklētājiem tiek dota iespēja nodarboties ar orientēšanos, gan izmantojot laivas vai velosipēdus, gan ģimenes lokā dodoties pārgājienos vai arī nākotnē piedaloties biedrības „Savējie M” rīkotajās orientēšanas sacensībās, kas līdz šim apkārtējā teritorijā nebija pieejams.
Orientēšanās poligona apmeklētājiem tūrisma centrā „Latvju spīķeris”, kas atrodas līdzās „Liepkalnu” maiznīcai, ir pieejama bezmaksas orientēšanās poligona karte ar atzīmētiem kontrolpunktiem, kā arī iespēja saņemt kompasu bez maksas. Turpat varēs iznomāt arī nepieciešamo inventāru orientēšanās poligona apmeklējumam.
Projekts ir līdzfinansēts no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai LEADER programmas ietvaros, veicinot biedrības „Aizkraukles rajona partnerība” stratēģijā izvirzīto mērķu sasniegšanu. Projektam ir piesaistīts ELFLA finansējums 4040,00 EUR apjomā.

Oskars Ēķis, Projekta vadītājs