Turpinās veselīga dzīvesveida veicināšanas aktivitātes Pļaviņu novadā

Publicēts: 
08.11.2018 - 17:15
Izmaiņas veiktas: 
08.11.2018 - 17:15

Pļaviņu novadā turpinās projekts "Veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumi Pļaviņu novadā" (projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/091), iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas iesaistīties sportiskās aktivitātēs un izglītojošās nodarbībās par uztura un veselības jautājumiem.

Novembrī un decembrī Pļaviņu novada pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi piedalīsies nodarbību ciklā “Veselīgs uzturs”, ko vadīs Latvijā labi zināma uztura speciāliste Inga Pūce. Uztura paradumi veidojas jau pirmajos dzīves gados, tāpēc bērni tiks iepazīstināti ar veselīga un sabalansēta uztura pamatprincipiem viņiem saprotamā un uztveramā veidā.

Savukārt Pļaviņu novada ģimnāzijas 5. un 10. klašu skolēniem ārsts-pediatrs, skolu ārsts un pedagogs Gundars Kuklis vadīs nodarbību ciklu “Atkarību mazināšana, seksuālā un reproduktīvā veselība”. Šai tēmai būs veltītas četras nodarbības novembrī.

26. novembrī plkst. 18.00 Pļaviņu novada kultūras centrā ikviens interesents aicināts uz lekciju par sirds un asinsvadu slimību profilakses jautājumiem. Par šo tēmu stāstīs un uz klātesošo jautājumiem atbildēs ārsts Gundars Kuklis. Sirds un asinsvadu slimības ir nozīmīga sabiedrības veselības problēma Latvijā un biežākais mirstības cēlonis Latvijā un pasaulē. Līdz ar to svarīga ir šo saslimšanu profilakse un agrīna diagnostika.

Jau pagājušajā gadā un arī šogad Pļaviņu novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja iesaistīties arī citās projekta aktivitātēs - bezmaksas vingrošanas, jogas un peldēšanas nodarbībās. Vingrošana notiek otrdienās plkst. 18.00 sporta zālē Daugavas ielā 50, jogas nodarbības – piektdienās plkst. 18.00 sporta zālē Daugavas ielā 50. Peldēšanas nodarbības notiek katru ceturtdienu plkst. 19.30 Kokneses peldbaseinā. Tiek nodrošināts bezmaksas transports. Izbraukšana no Pļaviņu novada kultūras centra autostāvvietas plkst. 19.00.

Projekts tiek īstenots, lai popularizētu veselīgu dzīvesveidu un uzlabotu iedzīvotāju veselību. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un Valsts budžeta līdzekļiem.

Sanita Kitajeva
Pļaviņu novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste