Odzienas muiža

Odzienas muižas pirmsākumi skaitāmi jau no 1455.gada, kad tā (Odensee) pirmo reizi minēta rakstītajos avotos. Pašreizējā muižas pils ēka ir celta 19.gs. vidū Rūdolfa Fridriha Adriana fon Brimmera laikā neogotikas stilā. 1905.gada nemieros pils tika nodedzināta, un vēlāk līdz galam nekad netika atjaunota. 20.gs. 30.gados vienā pils daļā ierīkoja dzīvokļus, citā – sarīkojumu telpas, taču daļa ēkas tā arī palika neizbūvēta, un pakāpeniski turpināja iet bojā. Līdz mūsu gadsimta sākumam reiz greznā pils jau bija pārvērtisies par graustu. 

Taču tagad šī Latvijas arhitektūras pērle, pateicoties uzņēmīgu cilvēku pūliņiem, lēnām atdzimst no drupām. Lai arī viens pils spārns vēl nav apjumts, tomēr otrā spārnā pieejamas jau piecas svinību zāles.

Odzienas muižas saimnieciskais komplekss bijis vērienīgs - savulaik tajā ietilpa pat vairāk kā 30 dažādu ēku. Šobrīd pilnībā rekonstruētas trīs – senais krogs, mantu klēts un brūzis. Divās ēkās jau notiek aktīva saimnieciskā darbība. 

Senā Krogusmāja piedāvā gan ēdināšanas, gan telpu nomas pakalpojumus svinībām un semināriem, bet augštāvos iekārtoti 19.gs. beigu – 20.gs. sākuma laika garam atbilstoši viesu numuriņi. Telpas mēbelētas ar autentiskām mēbelēm, ļaujot izbaudīt senlaiku mieru un burvību. 

Odzienas muižas Pilsbrūzī top Latvijas krogos atzinību iemantojušie brūvējumi – alus un kvass. Te apmeklētājiem ir lieliska iespēja uzzināt abu dzērienu darīšanas nianses, kā arī tos nodegustēt.

      

Odzienas muižas kompleksā ir iekārtota iespaidīga padomju laika auto un tehnikas kolekcija. Šajā kolekcijā ir vairāk kā 20 padomju laika automašīnas, motocikli, fotoaparāti, radio aparāti, sadzīves tehnika un pat FORMULA!

Apskate iespējama gan brīvdienās, gan darba dienās.

Krogusmājas rezervācijas un pieteikumus ekskursijām pa muižas ansambli un Pilsbrūzi iespējams veikt pa tālruni +371 2053 3333

Odziena, Vietalvas pagasts
tālrunis +371 2053 3333

www.odzienasmuiza.lv